• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

Поряд з традиційними формами виховної роботи значне місце посідає шкільне учнівське самоврядування. Структурно самоврядування представлене як на рівні школи, так і на рівні класних колективів.

Учнівський комітет школи здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законів України «Про об'єднання громадян», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», Положення про учнівський комітет.

Метою діяльності учнівського комітету є:

- залучення молоді шкільного віку до участі у прийнятті рішень на рівні села, району;

- налагодження співпраці з державними та недержавними структурами з питань суспільного життя молоді;

- розвиток інтелектуального діалогу в контексті миру та не насильства;

- розробка програм для молоді в контексті соціальної активності та права участі в соціальному житті на муніципальному рівні.

В основі діяльності учнівського комітету - радісне, пізнавальне, творче, розумове, моральне зростання учнів; набуття ними практичного досвіду, з яким вони зможуть адаптуватися в дорослому житті; виховання гідних громадян України.

Учнівський комітет школи складається з 7 учнів - представників 5-11 класів. Очолює комітет голова учкому. При учнівському комітеті діє 6 комісій: навчальна, прес-центр, дисципліни і порядку, господарсько-санітарна, культури і спорту, центр «Книголюб».

Навчальна комісія в своїй діяльності сприяє залученню учнів до участі в предметних тижнях, олімпіадах. За її сприяння організовуються і проводяться Місячники правових знань (жовтень-листопад), турніри знавців історії, Дні пізнавальних ігор, Дні писемності, забезпечується участь шкільної команди «Бліц» у районних інтелектуальних іграх «Підліток і право».

Прес-центр займається висвітленням різних моментів шкільного життя, випуском предметних та вітальних газет, веде фото-літопис школи, стінгазету «У фотооб'єктиві школи». Також відновлено випуск періодичного видання "Шкільні вісті", до роботи над яким залучено багато учнів.

Основним завданням комісії дисципліни і порядку є контроль за відвідуванням учнями школи,підготовка та проведення загальношкільних лінійок, ведення рейтингу носіння шкільної форми.

Господарсько-санітарна комісія контролює збереження шкільного майна, проводились відповідні рейди, акції «Фантик», «Чисте подвір'я», було проведено конкурси озеленення класних кімнат, місячник благоустрою шкільної території.

Найбільш активною була комісія з питань культури і спорту. Було організовано і проведено малі олімпійські ігри, спортивні змагання, туристичні походи, екскурсії, свята, вечори відпочинку.

Центр «Книголюб» здійснює контроль за станом збереження підручників, організовує проведення загальношкільних акцій «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» та «Книжкова лікарня», тематичні виставки літератури. У кожному класі є куточок «Живи, книго!».

Роль учнівського комітету підвищується в зв'язку з результативністю діяльності та підняттям його авторитету серед учнів та педагогічного колективу, але однією із складних проблем залишається невелика чисельність активістів.

Кiлькiсть переглядiв: 788

Коментарi