«Зустріч із танцем»
для учнів 7 -11 класів

Мета:визначити значення танцю у формуванні правильної постави людини; розвивати творчі та фізичні здібності, інтерес до культури танцю; виховувати естетичний смак та відповідальне ставлення до свого здоров’я.

Наочне оформлення: мультимедійна презентація, уривки з віршів.

Музичне оформлення: музика із кінофільму «Мій лагідний і ніжний звір», танцювальні мелодії :пісня Н.Май «Україна, ти як пісня солов’їна», пісня гурту Океан Ельзи «Обійми мене», пісня «Mono-mono», музика П.І. Чайковського «Полонез», пісня Анастасії Вальс, аргентинське танго, рок – ен – ролл.

Обладнання: музичний центр, акустична система, мультимедійне забезпечення (екран, проектор)

На екрані зображення музи Терпсихори.

Звучитьмузика із кінофільму «Мій лагідний і ніжний звір»

На сцену виходять ведучі

Ведуча: Земля кружляє у космічнім вальсі.

Вітри галактик – вічні скрипалі.

Гармонія крізь тугу дисонансів

Проносить ритми танцю по землі.

І не паркет, зачовганий до глянцю,

Не долівки, налиті до чобіт, -

Вже вся планета – п’єдестал для танцю,

Де сходять вальси з голубих орбіт.

Ліна Костенко

Ведучий: Доброго вечора, дорогі друзі! Хто з вас не любить танцювати? Жодне свято не обходиться без танців. І хай не всі вміють танцювати, але безумовно одне: краса танцю зрозуміла всім.

Ведуча:Ще стародавні греки навколишній світ сприймали як злагоджений танець, бо, вважали вони, весь світ існує в певному ритмі та в гармонії. Це і ритмічна зміна дня і ночі, пір року, процесів у природі. Танець відтворює ці властивості світу, сповнює душу, наближає людей до богів. Навіть планети рухаються не хаотично, а ніби водять хоровод навколо сонця.

Ведучий:Виявляється, що навіть птахи танцюють. Деякі породи танцюють завжди велелюдно та із запалом. Наприклад, чаплі, а шуліка – дуже мудро кружляє – туди, сюди. Найцікавіші танці в деркачів: вони збираються чередою і влаштовують справжній бал. Повитягавши шиї, сходяться, розходяться, вальсують. Потім одразу стають мов закам’янілі, а тоді знов кидаються танцювати. А хто бачив танець райських пташок, той запам’ятає цю красу на все життя.

Демонстрація відеоролика

Ведуча: Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці – це емоційна насолода. Вони розвивають почуття ритму, виробляють правильну поставу, піднімають настрій.

Ведучий:Не Горбся! Не сутулься! Що ти зігнувся, як старий? Не волочи ноги!" - кажуть, просять, вимагають батьки, вчителі, лікарі ...Гарна постава, легка хода вигідно відрізняють людину. Струнка людина маленького росту здається вищою. Ноги, які волочаться і зігнута спина можуть зіпсувати враження від гарного обличчя. І навпаки: легка хода і струнка фігура "згладять" недоліки некрасивого обличчя.

Ведуча:Да, танцы прелестью своей В полете, в радостном порыве Красавиц делают красивей, Дурнушек делают милей. Мне жаль, что пляске грациозной Мы не учились до сих пор

Лопе де Вега

Ведуча:Володимир Іванович Даль визначав гарну поставу як поєднання стрункості, величавості, краси і наводив прислів'я: "Без постави кінь - корова".

Ведучий:А вчені термін "постава" трактують як "звичне положення тіла людини у спокої і в русі; формується з самого раннього дитинства в процесі росту, розвитку та виховання. Правильна постава робить фігуру людини красивою і сприяє нормальному функціонуванню рухового апарату і всього організму".

Ведуча:Якщо людина тримає голову вільно, корпус прямо, плечі в неї злегка опущені, відведені назад на одному рівні, живіт підтягнутий, коліна випрямлені, груди трохи виступає вперед, то можна сказати, що у цієї людини правильна постава.

Ведучий:Постава має прямий вплив і на здоров'я людини. Вона створює умови для нормального стану та діяльності внутрішніх органів.Постава відображає і внутрішній стан людини - її настрій і самопочуття. Коли ми здорові, бадьорі, ми і зовні підтягуємося: розпрямляємо плечі, пряміше тримаємося.

Ведуча:Не має рації той, хто думає, що красива, правильна постава дається людині від природи. Її потрібно виховувати з дитинства. У дитячому віці хребет дуже гнучкий і податливий. Якщо день у день сидіти або ходити, зігнувшись, тримати одне плече вище іншого, хребет скривитися - і можна назавжди залишитися кособокий і сутулим. У дітей і підлітків ще недостатньо розвинені великі м'язи спини. Якщо їх не зміцнювати фізичними вправами, то такими ж слабкими вони залишаться і в старшому віці. Слабкі м'язи не зможуть утримати хребет в прямому положенні, спина стане круглою - і людина буде згорбленою.

Ведучий:Існує пряма залежність між здоров’ям людини і танцями.Танці – це не тільки дуже приємний спосіб провести дозвілля, але і вкрай корисне заняття, що дозволяє долучитися до мистецтва, гармонійно розвиватися не тільки фізично, а й емоційно, творчо.

Ведуча:Безумовна користь танців полягає в тому, що у дітей розвивається витривалість, гнучкість, сила, а в рухах з’являється грація. Жоден інший вид спорту так не сприяє правильному формуванню хребта і загальному оздоровленню організму дитини.Заняття хореографією дозволяють дівчині відчути себе казковою принцесою в красивому платті або оригінальному костюмі, а хлопчики під час виступів перетворюються на справжніх джентльменів або сучасних денді.

Ведучий:Багато дітей з ранніх років сьогодні потерпають від сколіозу і мають інші проблеми зі спиною, але саме танці допоможуть про них забути. Безсумнівно, будь-який вид танців дозволить:

  • зміцнити м’язи;
  • сформувати красиву ходу і поставу;
  • поліпшити роботу серцево-судинної і дихальної системи;
  • активізувати тонус м’язів;
  • поліпшити координацію рухів і відчуття рівноваги;
  • підняти настрій і підвищити стресостійкість;
  • тренувати силу волі;

Ведуча:Крім усього іншого дітям, які серйозно займаються танцями, набагато легше подолати сором’язливість і нерішучість, їм стає набагато простіше знаходити спільну мову з однолітками. Дітей зближує музика і неповторна атмосфера танцювального класу. Удосконалюються соціальні та комунікативні навички дитини, вона вчиться продуктивно працювати в команді, у неї розвивається відчуття довіри до товариша і педагогів, культивується почуття впевненості в собі і з’являється здатність виражати емоції не лише вербально, а й через танець.

Ведучий:Танцюючи регулярно, дитина навчається сприймати ритм музики і розуміти її, у нього поліпшується музичний слух, починає активно працювати уяву, з’являється тяга до «прекрасного» і любов до мистецтва загалом.

Ведуча і ведучий разом: Тож запрошуємо всіх присутніх поринути у казковий світ танцю.

Ведучий:За допомогою танців люди з незапам'ятних часів висловлювали найрізноманітніші почуття: радість, біль, розчарування, любов ..

Ведуча:В танці я тобі розкажу,

Як кохаю тебе безмежно.

Кожним рухом тобі покажу,

Як обожнюю обережно.

Стан тонкий і волосся дощ

Руки ніжні й веселе личко

В танці ти за мною ідеш,

Хай це щастя і невеличке.

Я дивлюся в твої очі щасливі,

Задоволено мружиш ти їх.

Ну які ж твої очі красиві,

Очі щастя, кохання, втіх.

Ведучий:Запрошуємо до сучасних танцювальних ритмів. Вашій увазі пропонується сучасний танець контемпорарі або як його скорочено називають хореографи –контемп.

Контемп у виконанні учнів танцювального колективу
на мелодію пісні гурту Океан Ельзи «Обійми мене»

Ведуча:Ну як, сподобалося? Вам добре? Усе це таємнича дія танцю. Й до цього часу люди не придумали нічого кращого для відпочинку, ніж танець. Він такий же старий, як і людство. Ще печерні люди намагалися рухами привернути до себе милість богів та відігнати злих духів. Як це було продемонструють учні 7 класу.

Танок печерних людей

на мелодію пісні «Mono-mono»

Ведучий:Йшов час. На зміну грубим рухам прийшли величаві, манірні, з королівською поставою поклони та вихиляси. Ці танці були надзвичайно граціозні. І фрагмент такого танцю вам продемонструють учениці 11 класу.

танець придворних дам

музика П.І. Чайковського «Полонез»

Ведуча:А зараз пропонуємо і вам трішки розім’ятися та попрацювати над красою і правильністю своєї постави. Пропонуємо вам повільний танець Кавалери запрошують дівчат! І разом визначимо найкращу танцювальну пару у цьому жанрі!

Земля кружляє у космічнім вальсі.

Вітри галактик – вічні скрипалі.

Гармонія крізь тугу дисонансів

Проносить ритми танцю по землі.

І не паркет, зачовганий до глянцю,

Не долівки, налиті до чобіт, -

Вже вся планета – п’єдестал для танцю,

Де сходять вальси з голубих орбіт.

Ліна Костенко

Звучить пісня Анастасії Вальс

танцюють усі присутні

Ведучий:Голосуємо за кращу танцювальну пару!

Оголошується найкраща танцювальна пара в стилі повільного танцю

Ведуча: Одним з найбільш популярних танців цього століття є танго. Вперше слово «танго» у відношенні до танцю почали вживати десь у 90-х роках XIX століття. Більшість дослідників погоджується, що танець виник злиттям різноманітних стилів, завезених емігрантами із Європи до Буенос-Айресу, та Африканських танцювальних мотивів, таких як кубинська хабанера, креольська мілонга. Танго тісно пов’язане із музикою та партнером. Хороший танцюрист змушує «бачити музику». Вашій увазі пропонується «Танго» у виконанні учнів 11 класу

Танго

Ведучий:Подивіться і скажіть – рухи якого танцю зараз покаже наша помічниця?

Дівчинка демонструє рухи рок-ен-роллу

Так! Дійсно це старий добрий рок–ен – ролл. Тож запрошуємо всіх добре розім’ятися!

музика рок – ен – ролл

танцюють усі присутні

Ведуча: Кожен рік сучасні танці поповнюються новими популярними зразками, які створюються на основі уже існуючих або це зовсім нові композиції, стилі. Деякі з них швидко забуваються, а інші залишаються у скарбниці хореографічного мистецтва. Процес розвитку хореографічного мистецтва не припиняється тому, що широко використовується вільна імпровізація.І вашій увазі пропонується флешмоб учасників танцювального колективу.

Флешмоб «Ми – українці»

на мелодію пісні Н.Май «Україно, ти як пісня солов’їна»

Ведучий: Ще можна довго говорити про танці, адже їх так багато! Ще й досі етнографи усього світу не зібрали і не описали на належному науковому рівні всі фольклорні танці народів світу.І ми обов’язково ще повернемося до цієї теми. А на сьогодні наш танцювальний вечір підходить до кінця. Маємо надію, що він вам сподобався, що ви дізналися багато такого, чого не знали про танці, і у вас з’явилося бажання навчитися гарно танцювати.
Ведуча: а разом з чим сформувати гарну граційну поставу. Тож танцюйте, насолоджуйтесь, відпочивайте.
Кiлькiсть переглядiв: 412

Коментарi